6ος Όμιλος

Αστέρας Βάρης – ΠΑΟ Κρουσώνα 2-1 – Τον “σκότωσε” στο 94′

“Έκλεψε” την νίκη στα «χασομέρια» ο Αστέρας Βάρης στο εξ’ αναβολής εντός έδρας παιχνίδι με τον ΠΑΟ Κρουσώνα, όπου επικράτησε των κρητικών 2-1 με γκολ στο 94’ ! Το τέρμα που άνοιξε το σκορ σημείωσε μόλις στο 2΄ ο Ανδρεαδάκης με πλασέ μετά από σέντρα του Σχίζα Στο 87’ οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα για πέναλτι σε χέρι του Πλίτση και τρία λεπτά αργότερα κατάφεραν αν ισοφαρίσουν με σουτ του Κουράκη. Τα πανηγύρια όμως δεν κράτησαν για πολύ καθώς στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού ο Πλίτσης με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-1 για τον Αστέρα.

Διαιτητής ήταν ο Κατοίκος, με βοηθούς τους Χαλιάσο και Νιδριώτη (Αθηνών).

Αστέρας Βάρης: Ούσιος, Σχίζας, Κόπελας, Κόζυς, Πλίτσης, Συνάνης(35′ Δρακοντίδης), Μίχος, Φωστέρης, Καζάζης, Ανδρεαδάκης (78′ Παπαδημητρόπουλος), Κοβαίος (50′ Μπράχο).

ΠΑΟΚρουσώνα: Καλομοίρης, Τζωρμπατζάκης (81′ Καπετανάκης),Μασέλης, Κορδονούρης, Τσολακούδης, Ταβλαδωράκης, Παπαρούνας, Δερμιτζάκης (55′ Αλέκου), Κουράκης, Παππάς, Νύκταρης (63′ Καφετζόπουλος).