Αστέρας Κερατσινίου – ΑΟ Κορυδαλλός 0-3

Θετική ήταν η εικόνα του Κορυδαλλού στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας. Ο Κορυδαλλός αντιμετώπισε χθες βράδυ τον Αστέρα Κερατσινίου στο γήπεδο ΑΓΕΤ Χαραυγής και κέρδισε με 3-0.

Δύο διαφορετικές ενδεκάδες σε κάθε ημίχρονο κατέβασε ο Σάκης Καλογερόπουλος που έμεινε ευχαριστημένος από την απόδοση των παικτών του.

Το πρώτο γκολ το πέτυχε με όμορφη προσπάθεια στο 20ο λεπτό ο Καταρτζής, το 0-2 έγινε στο 80ο λεπτό με σουτ από 30 μέτρα του Κώστα Γιαντσίδη ενώ στο 86ο λεπτό ο Κουλουμπαρίτσης ανατράπηκε μέσα στην περιοχή το πέναλντι που κέρδισε το χτυπήσε ο ίδιος απέκρουσε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων και με δεύτερη προσπάθεια ο Κουλουμπαρίτσης έκανε το 0-3.

Στο 1ο ημίχρονο έπαιξαν : Κουλούρης (Λιούμπης), Ζαχαρίου, Μανωλιάς, Παγουρτζής, Μίχας, Μπουλές, Καραθεώδορος, Νικολακάκος, Καταρτζής, Χατζηλίας, Καστρινόπουλος.

Στο 2ο ημίχρονο έπαιξαν : Λιούμπης (Μανούτσογλου), Κουλουμπαρίτσης, Γιαντσίδης, Σαρρής, Νικολάτος, Πισιμίσης, Μπλέντζος, Σεφεράι, (Βέττας),Δουλκέρογλου, Λεκάκης, Σαραντέας.