Αστέρας Κερατσινίου – Ηρακλής Νίκαιας 2-1

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε ο Αστέρας Κερατσινίου, που έκαμψε με 2-1 τον Ηρακλή Νίκαιας.

Πρωταγωνιστής των νικητών ο Μακαρονάς που πέτυχε και τα δύο γκολ της ομάδας του(22′, 76′). Ο Ηρακλής είχε ισοφαρίσει με τον Γκιάτη στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 74′ υπήρξε μικρή διακοπή στην αναμέτρηση, καθώς φίλαθλος των γηπεδούχων αισθάνθηκε μια αδιαθεσία, αλλά χάρη στην έγκαιρη επέμβαση του ιατρού του αγώνα Κωνσταντίνου Στεφανάτου δεν υπήρξε περαιτέρω πρόβλημα.

Διαιτήτευσε ο Ζέστας.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Λυμπέρης, Καζαντζίδης, Φαναρτζής (57’ Σπυριδάκης), Ζαχαρόγλου, Ιωσηφίδης, Λιτσάι (74’ Σακελλαρίου), Καφεντζής, Λουκάτος, Γιάγκας, Μακαρονάς, Δοργγίτης (39’ λ.τρ. Πάχος).

ΗΡΑΚΛΗΣ: Κατσικώστας, Κλώντζας (22’ λ.τρ Σαπρίκης), Πατίδης, Παπαθανασάκης, Χριστοδούλου, Μέκη Ομάρ, Φωτιάδης (74’ Σπανδανόπουλος), Μπόγρης, Γραμματόπουλος (46’ Ντομπρίν), Γκιάτης, Τσιαμήτας.