Β΄ Ε.Π.Σ.Π.

Αστέρας Νίκαιας – ΑΕ Χατζηκυριακείου 0-3

Με το δεξί μπήκε η Ομάδα του Νίκου Διαμαντόπουλου στους αγώνες κατάταξης για την αποφυγή υποβιβασμού άνοιξε το σκορ στο πρώτο λεπτό ( όπως και στον αγώνα του δεύτερου γύρου ) μετά από ωραίο συνδυασμό του Αλιάσι με τον Κριεμάδι,αυτός έδωσε ασίστ στο Μπένο που με κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ.

Στο 19´ κεφαλιά του Καραγεωργόπουλου έφυγε ένα μέτρο από το δεξί κάθετο δοκάρι.
Στο 35 ´δυνατό μακρινό σουτ του Καραμπάση έβγαλε σε κόρνερ δύσκολα ο γκολκίπερ Ταταράκης.

Στο 51´ ο Μπαλτιμάς έδωσε μακρινή πάσα στο Διακογιάννη ο οποίος σούταρε για να αποκρούσει ο γκολκίπερ Ταταράκης η μπάλα κατέληξε στο Μπένο ο οποίος έδωσε ασίστ στο Καραμπάση που με πλασέ από τη μικρή περιοχή έκανε το 0-2.

Στο 54´ ήταν η σειρά των ποδοσφαιριστών του Αστέρα να φτάσουν κοντά στο να σκοράρουν αλλά το δυνατό σουτ του Ρόκκου τράνταξε το δοκάρι, στο αμέσως επόμενο λεπτό δυνατό σουτ του Μανώλη με κατεύθυνση για τα δίχτυα βρήκε στη πλάτη τού Καραγεωργόπουλου και βγήκε κόρνερ η μπάλα περνώντας σύριζα από το αριστερό κάθετο δοκάρι.

Στο 74´ σουτ του Χατζηλάρη λίγο άουτ , στο 78´ σουτ του Τσαρκατσόγλου λίγο άουτ , στο 84 ´ πάλι ο Τσαρκατσόγλου έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ από εκτέλεση φάουλ

Στο 90´ ο Καραμπάσης σε κατά μέτωπο επίθεση έκανε δυνατό σουτ που έφυγε άουτ, για να φτάσουμε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων για να γίνει το τελικό 0-3 με μικρή επέλαση από τα αριστερά του Κουγιουμτζή και κοντινό σουτ

Αστέρας Νίκαιας ( Παύλος Δαούτης) : Ταταράκης, Τσικώνης, Κεφάλας, Λαζάκης, Τσιτούρας , Τσαρκατσόγλου, Χάλκος, Μανώλης ( 68´ Λάτσης ),Δρογκίτης ( 44´ Χατζηλάρης ), Στρουμπούλης ( 44´ Καραγιάννης), Ρόκκος (68´ Γεωργικόπουλος)

ΑΕ Χατζηκυριακείου 1953 (Νίκος Διαμαντόπουλος) Τσιάμης, Διακογιάννης, Καραγεωργόπουλος, Σαμπάνης, Παλαιστίδης, Σαμουρίδης, Αλιάσι ( 70´ Κουγιουμτζής) Κριεμάδι, Μπένος, Μπαλτιμάς ( 80´ Αγάρας ) Καραμπάσης

Διαιτητής : Π Λεμπέσης Βοηθοί : Αντωνόπουλος Στ -Λυτρίβης Ι Παρατηρητής : Μαλούχος Γ Ιατρός : Μαρτάκης Αγ