Αστέρας Νίκαιας – Οδηγήτρια 1-4

Σαρωτική η Οδηγήτρια στην επανάληψη έκανε ότι ήθελε και νίκησε τον μαχητικό Αστέρα Νίκαιας με 4-1 . Έτσι μείωσε τη διαφορά από την κορυφή στους δυο βαθμούς .

Οι φιλοξενούμενοι δυσκολεύτηκαν στο α’ μέρος  και δεν μπορούσαν να βρουν διαδρόμους για να σκοράρουν . Τα κατάφεραν λίγο πριν το σφύριγμα της λήξης του ημιχρόνου με τον Αυγέρη. Αμέσως μετά ο Χατζάκης πανηγυρίζοντας έκανε άσεμνες χειρονομίες λέγοντας κάτι προς την πλευρά των αντιπάλων του . Το γεγονός αυτό προκάλεσε την αντίδραση του Γαβαλά που έπιασε από τον λαιμό τον Χατζάκη . Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να αποβληθούν και οι δυο παίκτες από τον διαιτητή

Στην επανάληψη η Οδηγήτρια σημείωσε τρία ακόμα τέρματα με τον Πλάκα Κ.στο 51’ , τον τερματοφύλακα Δρίβα στο 64’ με πέναλτι  και τον Κοτσάι 85’.

Το μοναδικό των γηπεδούχων σημείωσε στο 81’ ο Ιωάννου.

Δεν απέφυγε τα λάθη ο διαιτητής Ντουμιτρέσκου .

ΑΣΤΕΡΑΣ : Γιώτης, Βικάτος, Μανωλιάς, Τσιτούρας,Γαβαλάς. Μπλέντζος( 57’ Καστρινόπουλος) ,Πλιάγκας, Ιωάννου,. Ιωσηφίδης ( 63’ Πύρρος) Γκιόκας( 46’ Κοντογεωργής) , Δερβένης

ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ : Δρίβας, Παπαδόπουλος( 73’Κοτσάι)  Χονδρουδάκης, Κύριας, Μελλάς, Παναγόπουλος, Μουστάκας, Χατζάκης, Πλάκας Κ.( 57’ Κοττάκης) , Αυγέρης( 65’ Δημόπουλος) , Γλυνός