Αστέρας 2004 – Αγία Παρασκευή 0-1

Ζωντανή στην προσπάθεια που καταβάλει για τον τίτλο στον 2ο όμιλο της Α’ ΕΠΣΑ έμεινε η Αγία Παρασκευή η οποία επικράτησε με 1-0 του Αστέρα 2004 στο γήπεδο της Νήαρ Ηστ. Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν στροφές στην επανάληψη και πήραν σημαντική νίκη απέναντι σε ένα αντίπαλο ο οποίος παρά το γεγονός ότι έπαιξε πολύ καλά την κόντρα επίθεση δεν μπόρεσε να πετύχει τέρμα. Από την άλλη, οι μελανόλευκοι όσο κυλούσαν τα λεπτά κέρδιζαν μέτρα στο γήπεδο και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη χάρις σε γκολ που σημείωσε η ”χρυσή αλλαγή” του Αλβέρτου Παπαδάκη, Χαραλάμπους, στο 83′. Διαιτητής ήταν ο Παππάς

ΑΣΤΕΡΑΣ 2004: Αθανασόπουλος, Βασιλάκης, Ρόης, Αιβάζης, Πίττας, Βιτζηλαίος, Παπαδάτος (68′ Μάργας), Αγγελίνας (85′ Καλίρα), Μερμύγγης, Ψαραδέλης, Γόγος (46′ Τσίπρας)

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Γιαννόπουλος, Χατζηπέτρος (46′ Τζίτζης), Σταμούλης (75′ Λαμπρινάκος), Μεϊμάρογλου, Σκόνδρας, Τσώνης, Στάμος, Κρασώνης (80′ Χαραλάμπους), Τσοχαντάρης, Ζυγούρης, Μαστρογιάννης.