ΑΣ Ποντίων – ΑΟ Κορυδαλλός 4-0

Με ξέσπασμα στην επανάληψη ο ΑΣ Ποντίων σάρωσε με 4-0 τον ΑΟ Κορυδαλλό στις Σιταποθήκες και ελπίζει βάσιμα πλέον στην κατάκτηση της δεύτερης θέσης. Μετά από ένα άγονο α’ ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασιστικά στην επανάληψη και μέσα σε ένα δίλεπτο σημείωσαν δυο τέρματα με τους Τσουκαλά 60’και Μελεμενή 62’. Η συνέχεια ανήκει στον Κούβαρη . Ο ικανότατος φορ των Ποντίων που μπήκε σαν αλλαγή στην επανάληψη σημείωσε δυο γκολ στο 70’ και στο 76’ ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο τελικό 4-0.

Καλός ο διαιτητής Αλατσάκης.

ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ : Μπαλτάς, Μπογιάνκ(72’ Λιανόπουλος Ν.) Γαρμπής( 75’ Νίνος) , Δεσύπρης,Νέστορας, Νησίριος, Σιφνάκης, Τσουκαλάς, Μπάσα( 46’ Κούβαρης) , Μπουσάι( 75’ Ξένος) Μελεμενής( 75’ Λιανόπουλος Α.)

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Κουλούρης, Ζαχαρίου, Κουλουμπαρίτσης, Αθανασίου( 71’ Φωτιάδης) Δημητροκάλης, Καραπατάκης( 67’ Τσίνα) Γολεμάτης( 75’ Τσούλος) Καλούδης, Βοζίκης, Ούγκρης, Σωτηρόπουλος.