Ατσάλινο Ηράκλειο, μεγάλη νίκη 2-0 επί των Σουρμένων

Ιδανικό ξεκίνημα στο νέο πρωτάθλημα έκανε το Ηράκλειο, που κάνοντας εξαιρετική εμφάνιση επικράτησε επί των Σουρμένων με 2-0.

Καταλυτικό ρόλο για την εξέλιξη του αγώνα έπαιξε το γεγονός ότι οι γηπεδούχοι κατάφεραν να σκοράρουν σε κρίσιμα χρονικά σημεία, στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και στην αρχή του δεύτερου.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 45+3′ όταν ο Ράμμος με κεφαλιά έκανε το 1-0. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στο 49′ ο Γκρέμι με ωραίο σουτ έκανε το 2-0.

Στη συνέχεια το ματς είχε πολλές φάσεις, με τους φιλοξενούμενους να έχουν δοκάρι στο 78′ σε κεφαλιά του Γιαννούλη.

ΑΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟ: Ντάλας, Χατζημάρκος, Καλιακούδας, Παρασκευάς (61′ Βακερλής), Ιωαννίδης, Τουγουντζόγλου, Ράμμος (71′ Γούλας), Χρήστου, Ηλιακίδης (71′ Φοινίκης), Μπίτιλης (25′ λ.τ. Γκρέμι), Σταυρογιάννης

ΣΟΥΡΜΕΝΑ: Αθανασόπουλος, Αγγελής, Μαρινάκης, Θ. Οικονόμου, Μαχαίρας, Γιαννούλης, Ντοκάι, Παπαδάκης, Χαπάλογλου (46′ Αλεξανδράκης), Μασάδο, Πετριτάι (85′ Μακρυνώρης).