8ος Όμιλος

Αυτή τη φορά ήταν η “σειρά” της ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ! 2-0 την Παλαιόχωρα

Ο αγώνας που έγινε στα Περβόλια ήταν ωραίος σε θέαμα, με τις δυο ομάδες να είχαν την ευκαιρία, ουσιαστικά, να πραγματοποιήσουν ένα δυνατό τεστ εν όψει της έναρξης του πρωταθλήματος.

Η ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ έδειξε πιο αποφασισμένη για τη νίκη. Κι αφού στο 15’ είχε δοκάρι με τον Μποτωνάκη, στη συνέχεια κατάφερε να φτάσει στην επίτευξη των δύο τερμάτων, με το εκπληκτικό σουτ του Παληγεώργου στο 32’ ενώ το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στο 65’ ύστερα από σέντρα του Νικόλτση και κεφαλιά του Πετράκου.

SYNKA2

Palaioxora1

Karvouniaris Paliatsios

Petrakos Theodorakis

Από την άλλη, η Παλαιόχωρα δεν είχε τις “μεγάλες” στιγμές στο παιχνίδι, πέραν δύο σουτ από τον Μανουσάκη που δεν βρήκαν στόχο.

Η ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ τελείωσε το ματς με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μαζιώτη στο 87ο λεπτό.

Οι φάσεις του τελικού

3′: Κερδισμένο φάουλ για το ΣΥΝΚΑ από τον Πετράκο, το οποίο έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο πορτιέρο των γηπεδούχων.
13′: Μακρινό σουτ του Παληγεώργου πέρασε ψηλά άουτ
15′: Δοκάρι για το ΣΥΝΚΑ με τον Μποτωνάκη
32′: ΓΚΟΛ για το ΣΥΝΚΑ με εκπληκτικό σουτ του Παληγεώργου που κάνει το 0-1
50′: Χαμένη ευκαιρία για το ΣΥΝΚΑ, όταν από εκτέλεση κόρνερ του Μποτωνάκη ο Καρβουνιάρης δεν έπιασε την κεφάλια για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα
59′: Μακρινό σουτ που επιχείρησε ο Μανουσάκης πέρασε άουτ για την Παλαιόχωρα
63′: Το σουτ του Πετράκου δεν βρήκε δίχτυα
65′: ΓΚΟΛ για το ΣΥΝΚΑ ύστερα από σέντρα του Νικόλτση ο Πετράκος με κεφαλιά έκανε το 0-2
79′: Μακρινό σουτ του Μανουσάκη δεν δημιούργησε ανησυχία στον Πονηρό με την μπάλα να περνάει άουτ
87′: Με δέκα θα συνεχίσουν οι φιλοξενούμενοι με τον Ούττα να αποβάλει τον Μαζιώτη

Παλαιόχωρα (Αστέριος Θέμελης): Μαυρομιχάλης, Σπηλιώτης, Καραΐσκος, Θεοδωράκης, Νικολίτσης, Κυριλλίδης, Χιντασέλι, Κτιστόπουλος (66′ Δημητριάδης), Παλιάτσιος, Μανουσάκης, Γκούφας (56′ Κόλα)

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ (Θανάσης Κολιτσιδάκης): Πονηρός, Παληγεώργος, Βαρδάκης, Παναγιωτόπουλος, Παπατζίκος, Πετράκος (83′ Μαζιώτης, Μποτωνάκης (75′ Βεστάκης), Τσίτας (46′ Νικόλτσης), Καρβουνιάρης, Κυτράκης