Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

Αφεντικό στην Πετρούπολη ο Κένταυρος

Με δύο γκολ από στημένες φάσεις ο Κένταυρος νίκησε στο ντέρμπι κορυφής τον Άρη με 2-0 που προσπάθησε να ανατρέψει το γκολ την κατάσταση όταν δέχτηκε στο 3ο μόλις λεπτό γκολ που έκοψε τα πόδια των ποδοσφαιριστών του.
Παρά τη ψυχρολουσία που από πολύ νωρίς τον έφερε να χάνει και να αγωνίζεται να ανατρέψει το σκορ ο Άρης πίεσε αφάνταστα . ειδικά στο 1ο ημίχρονο αλλά η τύχη του είχε γυρίσει την πλάτη.
Συγκεκριμένα στο 3΄μετά από χτύπημα κόρνερ ο Τούντας του Κένταυρου με κεφαλιά έγραψε το 0-1 και στο 58΄πάλι ο Τούντας με δυνατό σουτ ( βολίδα ) σε εκτέλεση φάουλ από 25 μέτρα έκανε το 0-2.
Ο Άρης μετά το πρώτο γκολ αντέδρασε και σουτ του Ζούκα στο 23΄ πέρασε ελάχιστα άουτ ενώ στο 32΄κεφαλιά του Αντωνόπουλου από κοντά απέκρουσε ο τερματοφύλακας Θεοδωρίδης . Στο 35΄ σουτ του Τζαμαλή πέρασε μόλις άουτ και στο 41΄ σουτ του Παούρη απέκρουσε με δυσκολία πάλι ο Θεοδωρίδης.
Από το 57΄ο Άρης έπαιζε με 10 παίχτες όταν αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο πολύ καλός μέχρι εκείνη τη στιγμή Μουρτζάκης.
Στο 63΄κεφαλιά του Σκούφη πέρασε μόλις άουτ
Στο 75΄και στο 83΄ σουτ του Αντωνόπουλου πέρασε το 1ο άουτ ενώ το 2ο απέκρουσε ο Τριανταφύλλου.
Από τον Κένταυρο ξεχώρισαν οι Αντωνόπουλος. Τούντας και Θεοδωρίδης Θ. ενώ από τον Άρη Πετρούπολης οι Στρατής, Μουρτζάκης ( όσο έπαιξε ) και Τριανταφύλλο

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ : Τριανταφύλλου, Τσούκαλης ( 60΄Σκούφης ),  Τζαμαλής ( 74΄ Ντούλας),  Στρατής,  Μουρτζάκης,  Μπουφίδης,  Ρετζόφ, Παούρης, ΝΙΚΟLH, Ζούκας ( 64΄Καράτι ), Αντωνόπουλος

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ : Θεοδωρίδης Θ, Σκέντζος, Γαληνάκης,  Τούντας,  Κολιός,  Αντωνόπουλος, Κουλιούρης ( 48΄Μπότσης ), Θεοδωρίδης Α., Δέτσης ( 65΄ Νομικός ), Πανάγου ( 35΄ ΄Χαλκιόπουλος ), Νικολαϊδης