6ος Όμιλος

Αχαρναϊκός – Μαρκό 1-2

Δεν πτοήθηκε από το γρήγορο γκολ του Αχαρναϊκού η Μαρκό και βρήκε τον τρόπο με τον μόνιμο σκόρερ της Σάμιο  να γυρίσει το ματς  σε 1-2 υποχρεώνοντας τους γηπεδούχους σε νέα ήττα που τους οδηγεί  θεωρητικά στον υποβιβασμό.

Οι Μενιδιάτες ξεκίνησαν με γκολ από τα αποδυτήρια όταν στο 1’ λεπτό ο Παπαθανασίου με λόμπα άνοιξε το σκορ (1-0) και δέχθηκαν την ισοφάριση από τον συνήθη ύποπτο Σάμιο  που με πλασέ δέκα λεπτά αργότερα πραγματοποίησε το 1-1 για τον ΓΣ. Μαρκό. Με τον δαιμόνιο ποδοσφαιριστή να δίνει την νίκη στην ομάδα του στο 18’ με νέο εύστοχο πλασέ στο 18’ (1-2)

Διαιτητής ήταν ο Αλάμπεης με βοηθούς τους Αρμάκολα και Ίσσα

Αχαρναϊκός (Φώτης Θανέλλας) :  Γκλώτσος, Κοντούλης, Καραγιαννίδης(25’ λ.τρ. Μαρμούτας)  Δημητρόπουλος Αμπάρα, Κόκκορης, Αναστόπουλος(76’ Καμπάδαης), Αβαρικιώτης(88′ Μαυράκης),  Στραβομύτης, Παπαθανασίου(91’ Λίβας) Τσαντίλας,

Μαρκό (Δημήτρης Παπασπύρου)  Κακαγιάς, Μανδαμαδιώτης, Μανωλιάς(90’ Ρετζίνο), Κορομηλάς, Ντούμπερετ, Αλεξίου, Μπρούσος(56’Σόφης), Γκεμίσης, Σάμιος Τσεβάς(63’ Πινέιρο),  Ατματζίδης (80′ Ψάνης).