3ος Όμιλος

Βαθμό στην Μυτιλήνη το Λουτράκι

Βαθμό σε μια από τις δυσκολότερες έδρες του πρωταθλήματος πήρε ο ΑΟ Λουτράκι υποχρεώνοντας το μεγάλο φαβορί του ομίλου Αιολικό σε ισοπαλία με σκορ 2-2. Οι νησιώτες που απέχουν πλέον πέντε βαθμούς από την κορυφή αφού βρίσκονται 6η θέση με 11 βαθμούς, μπηκαν δυνατά στο ματς και προηγήθηκαν στο 8′ με γκολ του Κέρι ο οποίος εκμεταλλεύτηκε το ριμπάουντ μετά το σουτ του Σίμωση και την ασθενή απόκρουση του Διαμαντή. Η απάντηση των οράνιε που με αυτή την ισοπαλία συγκατοικούν στην 7η θέση με την Χαλκίδα ήρθε στο 37 με τον Παπαναστασίου ναι ισοφαρίζει σε 1-1. Στο 45′ ο Μανουσάκης έδωσε και πάλι το προβάδισμα στον Αιολικό, με τον διαιτητή του αγώνα στο 47′ να ακυρώνει γκολ του Κέρι από πλευράς γηπεδούχων. Από την άλλη, οι οράνιε δεν τα παράτησαν και ισοφάρισαν στο 72′ με τον Αποστολάκη. Στις καθυστερήσεις οι νησιώτες ζήτησαν πέναλτι, ενώ ο διαιτητής αναγκάστηκε να μπει στα αποδυτήρια δέκα λεπτά μετά αφότου έληξε ο αγώνας.

ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Γ. Ταουσιάνης): Πουρής, Κρουσταλέλης (90 λ.τρ. Σαμπάνης Μ.), Στουυρνάρας, Μπακάλης, Σαλταμάρας (66′ Κάλφας), Κριπιντίρης, Γάλας, Ιορδανίδης, Σίμωσης, Μανουσάκης (58′ Λαλάς), Κέρι

ΠΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ (Ν. Μεσολόγγης): Διαμαντής, Χουστουλάκης (10′ λ.τρ. Νικολάου), Παπαναστασίου, Σιώκος, Μαυρέλλης, Τσώκος, Παππουτσής (77′ Χατζηστάμου), Μάγγος, Κωβαίος (83′ Νότης), Ζερβός, Αποστολάκης