Α΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Βύζας Μεγάρων- Αίας Παραλίας 4-2

Τα χρειάστηκε ο Βύζας Μεγάρων, καθώς αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2, τελικά έκανε την ανατροπή και κατέβαλε με 4-2 τον αξιόμαχο Αίαντα Παραλίας, πετυχαίνοντας παράλληλα το τρία στα τρία.

Οι φιλοξενούμενοι του Γιώργου Γεωργιάδη ευτύχησαν να πάρουν διπλό προβάδισμα με τέρματα των Μπουτάση(3’) και Σπαχίγια(35’). Ο Βύζας λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου κατάφερε να μειώσει με τον Σερέπα(44’), για να κάνει την αντεπίθεσή του στην επανάληψη και να κάνει την ανατροπή όπως στην πρεμιέρα με τον Αστέρα Μαγούλας, χάρη σε γκολ των Κλωνάρη(63’),  Σερέπα( 69’ -εκτέλεση φάουλ) και   Δρίτσα(73’).

Καλός ο διαιτητής Σταθόπουλος.

ΒΥΖΑΣ: Κατσικούρης, Μάλλης, Μουσκάι(69’ Μαυρονάσος), Έβερετ, Εμετόβ(46’ Πουλάκος), Φλέγκας, Κλωνάρης, Κουρκούτης(81’ Μήτσος), Σερέπας, Βούκα(74’ Κουφής), Δρίτσας.

ΑΙΑΣ: Κατσαπρίνης, Τζούντι Γ., Κουσίδης, Ρεντζέπης, Ρούπας, Μωυσιάδης Π., Μπουτάσης, Τζούντι Ν., Σπαχίγια(85’ Αγγελόπουλος), Νικόλα, Μωυσιάδης Κ.(56’ λ.τρ. Χυσκάι).