Α΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Βύζας Μεγάρων- Απόλλων Ποντίων 1-2

Νέο… «έμφραγμα» στο 93’ για τον Βύζαντα Μεγάρων, καθώς ηττήθηκε στο «σπίτι» του με 2-1 από τον ψυχωμένο Απόλλων Ποντίων και έχασε πολύτιμο βαθμολογικό έδαφος για την άνοδο. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα για την ομάδα του Μάκη Πανταζή και πάλι στις καθυστερήσεις…

Οι Μεγαρίτες στο πρώτο μέρος κυριάρχησαν, άνοιξαν το σκορ με τον Δρίτσα στο 37’,  ενώ είχαν και πολλές άλλες ευκαιρίες για να «καθαρίσουν» το ματς.

Στην επανάληψη ο Απόλλων μεταμορφώθηκε και αφού ισοφάρισε με τον Σιδηρόπουλο στο 67’, «έκλεψε» τη νίκη στο 93’ με τον Παναγιώτου, που αποδείχτηκε  «χρυσή» αλλαγή του Λευτέρη Ευσταθιάδη.

Διαιτήτευσε ο Φίτσας.

ΒΥΖΑΣ: Ανδρέου, Μουσκάι, Χάρμπαλης, Έβερετ, Έμετοβ, Φλέγγας, Βούκα, Καραγιάννης, Κουρκούτης, Κλωνάρης, Δρίτσας(57’ Δέσκος).

ΑΠΟΛΛΩΝ: Σωπιάδης Α., Σοφιανίδης, Μυρσινιάς(60’ Παναγιώτου), Μιχαηλίδης, Συμεωνίδης, Κομιώτης, Παπαδόπουλος(94’ Καμενίδης), Σιδηρόπουλος, Αδελφόπουλος(65’ Μαυρίδης), Ασλανίδης, Λακάι(52’ Μπαρντόκ).