Β΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Γέρακας – Δόξα Άνοιξης 2-2

Ωραίο παιχνίδι ανάμεσα σε δύο νεανικές ομάδες έγινε σήμερα στον Γέρακα, όπου η τοπική ομάδα αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Δόξα Άνοιξης. Ο αγώνας είχε σασπένς, ανατροπή του σκορ και πολλές φάσεις και κινήθηκε σε αθλητικά πλαίσια.
Προηγήθηκαν στο 28΄ οι φιλοξενούμενοι με πλασέ του Ζουρούδη σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, στο 70΄ με τον Τσιμπόκα η Δόξα Άνοιξης ανέβασε το σκορ σε 0-2. Οι γηπεδούχοι έβγαλαν αντίδραση και απάντησαν άμεσα.

Στο 72΄ ο Μιάρης μείωσε σε 1-2 και στο 78΄ το πλασέ του Ρέκα έφερε το ματς στα ίσια 2-2, που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.