Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

Γαλάτσι – Φοίνικας Περιστερίου 4-0

Σαρωτικό το Γαλάτσι  στο πρώτο μέρος επικράτησε με 4-0 του Φοίνικα Περιστερίου και βρίσκεται στην 6η θέση της κατάταξης του ομίλου με 40 βαθμούς.

Το χορό των τερμάτων για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Παπαδόπουλος μόλις το τέταρτο λεπτό με πλασέ από κοντά για να διπλασιάσει τα τέρματα τρία λεπτά αργότερα ο Ευαγγέλου με απευθείας φάουλ, ο Διαμαντίδης στο 37’με ατομική προσπάθεια πέτυχε το 3-0 και δυο  λεπτά πριν την ανάπαυλα ο Μπίλο με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Διαιτητές ήταν οι Καραγεώργος, Σταυρόπουλος και Πατεράκης

ΓΑΛΑΤΣΙ: Φραγκουλόπουλος (77′ Νίκελ), Μανωλιάς, Ευαγγέλου, Αμιράλης, Τσιαντής, Μπίλο, Βαμβακάρης (73′ Μάρκου), Τσάρδας, Παπαδόπουλος (65′ Κανατέλης), Θεοδωρακάτος, Διαμαντίδης

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Κομεσσάριος (46′ Μυλωνάς), Λάσκαρης, Κόρδας, Μίχος (46′ Νάτσης), Αγγελιδάκης, Ψυχογιός, Μπαϊραμπάς, Κώτσο, Πετρόπουλος, Γουδέλης, Λαμπράκης (61′ Μπακάλογλου).