6ος Όμιλος

Γενέθλια με… ντόρτια για την ΑΕΚ

Μία μέρα πριν την συμπλήρωση 90 χρόνων από την ίδρυση της, η ΑΕΚ με καλή εμφάνιση επικράτησε με 4-0 του Αστέρα Βάρης στο ΟΑΚΑ.

Οι “κιτρινόμαυροι” έδειξαν το καλό τους πρόσωπο και δεν συνάντησαν κανένα πρόβλημα να ξεπεράσουν το εμπόδιο του Αστέρα Βάρης. Μόλις στο 14ο λεπτό ο Σταθάκης ξεγέλασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και άνοιξε το σκορ.

Το 2-0 ήρθε έξι λεπτά αργότερα από τον Ντακόλ, ενώ στη συνέχεια οι παίκτες του Δέλλα έβγαλαν για λίγο το πόδι από το γκάζι.

Ο Πλατέλλας με εκπληκτικό σουτ έκανε το 3-0 στο 71ο λεπτό , ενώ τρία λεπτά αργότερα μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια ο Τσεβάς έγραψε το τελικό 4-0.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

ΑΕΚ: Βούρας, Τσουκαλάς, Τσουμάγκας, Τζανετόπουλος, Σταθάκης, Κορδέρο, Γεωργέας, Ντακόλ, Γροντής, Ανάκογλου, Πλατέλλας

Αστέρας Βάρης: Ούσιος, Σχίζας, Κοπελάς, Σκουρλής, Πλίτσης, Φωστέρης, Μίχος, Ανδρεαδάκης, Καζατζής, Ζώνας, Ντούλιας