5ος Όμιλος

Γιούχτας-Εθνικός 1-1

Στο 1-1 εμειναν Γιουχτας και Εθνικος.

Η ομάδα των Αρχανών παρότι έπαιζε από το 20ο λεπτό με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ρουμπάκη με απευθείας κόκκινη κάρτα, ήταν καλύτερη στο παιχνίδι και ευτύχησε να βρεθεί μπροστά στο σκορ στο 62′ με τον Βαρούχα να κάνει το 1-0.

Πέντε λεπτά αργότερα ήρθε η ισοφάριση από πλευράς Εθνικού με τον Βλάχο να γράφει το τελικό 1-1.

Ο Γιούχτας πάντως “φωνάζει” για δυο φάσεις. Στο 4ο λεπτό ο Ηλιόπουλος βρέθηκε στο έδαφος μέσα στην περιοχή του Εθνικού με τον κ. Τσαγκαράκη να του βγάζει κάρτα για θέατρο, ωστόσο στον Γιούχτα διαμαρτυρήθηκαν έντονα ότι ήταν πέναλτι. Στο 88′ οι γηπεδούχοι ζήτησαν ακόμα ένα πέναλτι σε χέρι του Πεχλιβανίδη το οποίο δεν δόθηκε!

ΓΙΟΥΧΤΑΣ: Κόλλιας, Κασσωτάκης, Ρουμπάκης, Πλουσής, Ραπτάκης, Τζανής, Τσάτσος (86’ Σφυρογιαννάκης), Μαυρομάτης (90+1 Κορτσινίδης), Τριανταφύλλου, Κουσίδης (58’ Βαρούχας), Ηλιόπουλος (75’ Κοντογιάννης)
Στον πάγκο του Γιούχτα έμειναν οι: Στρατάκη, Γιαννόπουλος, Λογοθέτης

ΕΘΝΙΚΟΣ: Κολιοφούκας, Βλάχος, Μηλιώτης, Κορνέζης, Πεχλιβανίδης, Σκεντεράι (46′ Ρομάνο), Αλεξίου, Κωνσταντίνου, Μπλάνκο (78’ Μάναλης), Τσιλιγκίρης, Παυλάκης (64΄ Σταματάκος)
Στον πάγκο του Εθνικού έμειναν οι: Πολίτης, Βουτσινάς, Λεωνιδόπουλος, Σμίλτος