5ος Όμιλος

Γιούχτας-Επισκοπή 0-0

Χωρίς νικητή έληξε το ντέρμπι της 9ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου της Γ’΄Εθνικής, όπου ο Γιούχτας υποδέχθηκε την Επισκοπή στις Αρχάνες. Το ματς έληξε χωρίς σκορ, καθώς καμία από τις δύο ομάδες δε μπόρεσε να βρει δίχτυα, αλλά ακόμα και όταν ο Γιούχτας στο 32′ βρήκε, το τέρμα ακυρώθηκε ως off-side με τις διαμαρτυρίες από πλευράς γηπεδούχων να είναι έντονες. Μάλιστα οι πράσινοι χάνουν για τη 10η αγωνιστική (με ΠΟΑ, εκτός) τον Κορτσινίδη που αντίκρισε κόκκινη κάρτα.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΜΑΤΣ:

3′ Σουτ του Κεσίδη, ψηλά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
10′ Κατσικοκέρης απειλεί μέσα στην περιοχή,
πέφτει στη γωνία του ο Κόλλιας και διώχνει σε κόρνερ!
18′ Χλιαρό σουτ από τον Τριανταφύλλου, μάζεψε ο Νικηφόρος εύκολα
20′ Ρουμπάκης για τον Τσάτσο στα δεξιά, εκείνος θα μπει περιοχή, θα πλασάρει το Νικηφόρο που έχει βγει όμως οι αμυντικοί διώχνουν πριν περάσει η μπάλα τη γραμμή
32′ Ακυρωθέν γκολ για το Γιούχτα! Εκτέλεση φάουλ του Τριανταφύλλου με τροχιά προς το τέρμα, ο Ραπταξης θα βρει ίσα ίσα και θα καταλήξει στα δίχτυα όμως ο επόπτης είδε σε θέση off side τον στόπερ των γηπεδούχων
44′ Σουτ Κεσίδη, μπλόκαρε ο Κόλιας
50′ Ο Γιούχτας ζήτησε πέναλτι σε ανατροπή του Ρουμπάκη
μέσα στην περιοχή, δεν είδε παράβαση ο διαιτητής
53′ Πλάγιο άουτ του Κορτσινίδη θα φτάσει ως τη μικρή περιοχή με τον Τριανταφύλλου να πιάνει την κεφαλιά και τους αμυντικούς να διώχνουν
56′ Σουτ Κατσικοκέρη μέσα από την περιοχή, στην αγκαλιά του Κόλλια έπειτα από διπλή προσπάθεια
60′ Κατσικοκέρης μέσα στην περιοχή, κάνει προσποιήσεις και σουτάρει με τη μπάλα να περνάει λίγο άουτ
90+ Δεύτερη κίτρινη στον Κορτσινίδη για μαρκάρισμα.
Τελικό σκορ 0-0.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΓΙΟΥΧΤΑΣ (Μηνάς Πίτσος): Κόλλιας, Κασσωτάκης, Κορτσινίδης, Σταθόγλου, Ραπτάκης, Τζανής, Τσάτσος (71′ Πλουσής), Μαυρομάτης, Τριανταφύλλου, Κουσίδης (80′ Ηλιόπουλος), Ρουμπάκης (90′ Σφυρογιαννάκης).
ΕΠΙΣΚΟΠΗ  (Μάρκος Στεφανίδης): Νικηφόρος, Νάκας, Ρούσσης, Σέχου, Κεσίδης (67’ Μανωλακάκης), Σουμπασάκης, Σαββίδης, Κατσικοκέρης, Κούρτι (72’ Τσικουδάκης), Γεωργούλης, Ματαραγκάσι (55’ Πήλιος).