Α΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Γκέλα στο «Γ. Ρουμελιώτης» για τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ Μάνδρας(1-1 με Ηρακλής Ελευσίνας)

Στραβοπάτημα για τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ Μάνδρας, ο οποίος έμεινε στο 1-1 στο κατάμεστο «Γ. Ρουμελιώτης» με τον παθιασμένο Ηρακλή Ελευσίνας και δίνει το δικαίωμα στους συνδιεκδικητές του να τον πιάσουν στην κορυφή.

Στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι είχαν την υπεροχή ανοίγοντας το σκορ με πέναλτι του Έβερετ μόλις στο 2’(ανατροπή Παπακωνσταντίνου), ενώ μέχρι το τέλος του ημιχρόνου είχαν αρκετές ευκαιρίες να διευρύνουν το σκορ.

Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ στο 50’ έμεινε με δέκα λόγω αποβολής του Κώνστα με δεύτερη κίτρινη.

Ο Ηρακλής πήρε μέτρα, με τον ΠΑΟΚ να παραμένει όμως επικίνδυνος.

Οι γηπεδούχοι προειδοποίησαν με το δοκάρι του Στύλα στο 74’, για να ισοφαρίσουν τελικά στο 78’ με τον Τσέκα.

Διαιτήτευσε ο Ντάουλας.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Μικρός, Αξιώτης, Χατζηαντωνάκης, Μπίμπα, Πετσίτης, Γκόρος, Γκολφινόπουλος(93’ Αρναουτάκης), Κόρμαλης, Τσέκα(87’ Καρδάμης), Κατσάφαρος, Τσακουρίδης(46’ Στύλα).

ΠΑΟΚ: Πορανίδης, Ριζάι, Πλάτανος, Έβερετ, Τζαφεράκος, Βόγκας(76’ Λάλας), Βούκα(68’ Λόλη), Μαντζιούρας, Κώνστας, Κακοσίμος, Παπακωνσταντίνου.