Γκραν- γκινιολ Δάφνη Π. Φαλήρου με Αστέρα Ζωγράφου

2-2 το ματς στις καθυστερήσεις

Μεγάλη ευκαιρία έχασε ο Αστέρας Ζωγράφου για να πάρει μία τεράστιας σημασίας νίκη μέσα στο Παλαιό Φάληρο, όμως οι γηπεδούχοι έσωσαν την «παρτίδα» στο 90’+4′ ισοφαρίζοντας σε 2-2. Μπορεί οι «μελανέρυθροι» να βρέθηκαν μπροστά στο σκορ στο 47′ με το σουτ του Σαραντόπουλου, όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ μέσα σε μόλις δώδεκα λεπτά.

Συγκεκριμένα ο Χαρατσάρης στο 56′ και ύστερα από φοβερό σουτ που επιχείρησε από 30 μέτρα περίπου έγραψε το 1-1 για τους «κυανέρυθρους», ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Παπαβασιλείου έδωσε το προβάδισμα για την ομάδα του Ζωγράφου κάνοντας το 1-2. Το σωματείο των νοτίων προαστίων όμως βρήκε τα ψυχικά αποθέματα για να φτάσει στο 2-2 όταν ύστερα από σύγχυση μέσα στην περιοχή του Αστέρα, ο Σωτηριάδης στο 90’+4′ έδωσε έναν σημαντικό βαθμό στην ομάδα του.

Διαιτητές ήταν οι Χαρίτος, Μπαϊρακτάρης και Κοσμάς.

Π. ΦΑΛΗΡΟ: Αντζουλάκος, Παπαϊωάννου (46′ Δεγαϊτης), Αφράτης, Σωτηριάδης, Τζάμος, Κωνσταντάρας, Σαραντόπουλος, Ραφτόπουλος (61′ Τριγωνάκης), Χρήστου (53′ Σακκάς), Μαστρογιάννης, Κωνσταντινίδης

ΑΣΤΕΡΑΣ: Μακρής, Πολυμερόπουλος (57′ Παπαδημητρίου), Κίτσος, Παπαθανάσης, Κούρτι (50′ Μπούρας), Μεταξούλης, Σακαρέλης, Κυριακόπουλος, Γκούρλιας (73′ Γαζής), Χαρατσάρης, Παπαβασιλείου

Κωνσταντίνος Ράπτης (kraptis1449@hotmail.com)