Ε.Π.Σ.Α

Γκυζιακός – Φοίνικας Περιστερίου 4-2

Στην παράταση κατάφερε να πάρει την πρόκριση ο Γκυζιακός επί του αξιόμαχου Φοίνικα Περιστερίου που πήρε κεφάλι στο σκορ με 0-2 χάρις τα τέρματα των Διονάτου  στο 13′ και Ζαρκάδα στο 66′.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν την ανατροπή μειώνοντας σε 1-2 με σουτ του Φέκα αφού πρώτα βρήκε στο δοκάρι και ισοφάρισαν στην εκπνοή της κανονική διάρκειας σε 2-2 με τον Πασάι.

Στο 103′ ο Φέκας εκ νέου βρήκε δίχτυα από τα ένδεκα βήματα σημειώνοντας το 3-2, με τον Πασάι να διαμορφώνει το τελικό 4-2 λίγο πριν το τέλος της παράτασης.

ΑΟ Γκυζιακός: Ρούσσος, Οικονόμου, Χονδρογιάννης, Σπυροπάλι (91′ Πλεύρης), Πάντζι, Τσάρδας (46′ Κωνσταντόπουλος), Φέκας, Κόκκαλης, Ραυτόπουλος, Καββαδίας (46′ Κοντίδης), Πασάι.

Φοίνικας Περιστερίου: Καραμαλίγκας, Λάσκαρης, Γιώτης, Λιαγκόζης, Αναγνωστόπουλος (75′ Ηλιόπουλος), Δαδραμάνης, Διονάτος, Βεντούρης (53′ Παπαυγέρης), Κούτρης, Ζαρκάδας, Δρέσιος.