Α΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Γλυκά Νερά – Θησέας Ν. Μάκρης 3-0

Νίκη ψυχολογίας πήραν σήμερα τα Γλυκά Νερά απέναντι στον Θησέα με σκορ 3-0.

Ο Λώλος στο 41΄ έγραψε το 1-0 με σουτ, μετά το γκολ υπήρξαν εκατέρωθεν φάσεις οι οποίες δεν καρποφόρησαν.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 60΄ ο Στίσι που είχε περάσει αλλαγή στον αγώνα έκανε το 2-0 και κλείδωσε το ματς. Στο 79΄ οι δύο αντίπαλοι έμειναν με δέκα παίκτες καθώς Τριανταφυλλόπουλος από τα Γλυκά Νερά και Αθανασόπουλος από τον Θησέα, αποβλήθηκαν με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Τρία λεπτά αργότερα στο 82΄ ο Στίσι έγραψε το τελικό 3-0 και στο λεπτό αυτό, με δεύτερη κίτρινη κάρτα αποβλήθηκε και ο Πράπας για τους φιλοξενούμενους.

Για τους γηπεδούχους είναι το δεύτερο συνεχόμενο τρίποντο για τη φετινή σεζόν και βάσει των σημερινών αποτελεσμάτων, απομακρύνονται από την επικίνδυνη ζώνη.