Γλύτωσε στο τέλος το Χαλάνδρι, 2-2 με τον Αγιο Θωμά

Σκοράροντας στο τελευταίο λεπτό του αγώνα το Χαλάνδρι κατάφερε να αποφύγει μια οδυνηρή εντός έδρας ήττα, μένοντας στο 2-2 με τον Αγιο Θωμά.

Εφτασε έτσι τους 11 βαθμούς χάνοντας την ευκαιρία να περάσει στην κορυφή, ενώ ο Αγιος Θωμάς έχει πλέον 5 βαθμούς.

Στο 35′ ο Τρυφιάτης έκανε το 1-0, αλλά οι φιλοξενούμενοι γύρισαν το ματς πριν τελειώσει το ημίχρονο. Αρχικά στο 37′ με πέναλτι του Τσινιά έγινε το 1-1, ενώ στο 43′ ο Ηροδότου έκανε το 1-2. Το τελικό 2-2 διαμόρφωσε στο 90′ ο Κεχρής.

ΧΑΛΑΝΔΡΙ: Μυλωνάς, Φουκούλης (75′ Κορωναίος), Βλάχος, Μανουσάκης, Αζάλ, Πάζα (65′ Σπηλιωτάκης), Γκουτζιούπας (65′ Ντούλε), Μπράχος (80′ Κεχρής), Καλιαμπάκας, Κατσιούλης, Τρυφιάτης.

ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ: Πετράκης, Κουζέλης, Τσιγαρίδας, Χαντζής, Παπαζαφειρόπουλος, Γεωργογιάννης (86′ Μιχάι), Τζώρτζης (65′ Ζαρκαδούλας), Τσινιάς (75 Μεταξούλης), Ηροδότου, Βάρφη, Κολοβός.