ΓΣ Αργυρούπολης – ΑΕ Ηράκλειο 2-0

Ασταμάτητη η Αργυρούπολη, σημείωσε την τέταρτη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα απέναντι στο Ηράκλειο κερδίζοντας με 2-0, με την ομάδα του Κώστα Ψυρόπουλου να χάνει έδαφος στην κούρσα του τίτλου.

Στο πρώτο μέρος οι φίλοι των δυο ομάδων αρκέστηκαν στο να παρακολουθήσουν ένα παιχνίδι τακτικής.

Η επανάληψη ήταν διαφορετική  οι γηπεδούχοι σκόραραν στο 55΄με σουτ του Ζανίκου για το 1-0 και είκοσι λεπτά αργότερα ο  Γκρεβτσίδης με υπέροχο σουτ διπλασίασε τα τέρμα για την ομάδα του (2-0)

Στο 88’ σε σφοδρό μαρκάρισμα του Σπυριδάκη (που αποχώρησε τραυματίας) οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν πέναλτι από τον ρέφερι της αναμέτρησης.

Διαιτητής ήταν ο Τσατσούλης με βοηθούς τους Σαμοΐλη και Φωτόπουλο.

ΓΣ Αργυρούπολης (Γιάννης Λεβέντης): Ευαγγέλου, Χιόνης (46′ Μαργαρίτης), Γοργάκης, Γεωργακάς, Ζανίκος, Ντάλταρης, Λεβέντης, Υφαντής (80′ Κωνσταντινίδης), Βλαχάς (80′ Γιαννίκος), Γκρεβτσίδης (77′ Παπαθανασίου), Δρακοντίδης

ΑΕ Ηράκλειο (Κώστας Ψυρόπουλος): Μολφέσης, Καρώνης (80′ Σπυριδάκης (90′ λ.τρ. Χατζηγιαννακός)), Κατσούλης, Ζίζηλας, Λιαπίδης, Χρήστου (60′ Ζώνας), Γεωργίου, Τούμπας (75′ Κιρτζιαλίδης), Μακρίδης, Χίσο, Αντωνόπουλος.