Β΄ Ε.Π.Σ.Π.

Δίκαια η ΑΕ Περάματος 1-0 τον ΑΟ Καστέλλας στη Νίκαια

Γράφει ο Θάνος Λογοθέτης

Στην επάνοδο του Παύλου Δαούτη στον πάγκο της ομάδας, η ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ νίκησε δίκαια 1-0 τον ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ στο γήπεδο της Νίκαιας… Το πρώτο ημίχρονο ανήκε ολοκληρωτικά στους φιλοξενούμενους που έχασαν διαδοχικές ευκαιρίες στο 9′ με τον Θεοδοσίου, στο 11′ με τον Μιχόπουλο, στο 31′ με τον Νίνο, στο 40′ με τον Θεοδοσίου, στο 41′ με τον Παρίση και στο 45′ με τον Καπέρη! Όμως οι δύο ομάδες μπήκαν στα αποδυτήρια με το σκορ να βρίσκεται στο στείρο 0-0… Το Β’ ημίχρονο ήταν τελείως διαφορετικό. Ο ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ισορρόπησε το παιχνίδι, απείλησε στο 53′ με κεφαλιά του Μπουτσίνη, όμως στο 55′ ο Παρίσης ήταν αυτός που με εκπληκτικό σουτ από αριστερά έγραψε το 0-1 που έμελλε να είναι το τελικό σκορ του αγώνα! Ο ίδιος παίκτης έχασε καλή ευκαιρία στο 64′ να διπλασιάσει τα γκολ της ομάδας του, και στη συνέχεια έγιναν προσπάθειες και από τις δύο ομάδες, αλλά δεν άλλαξε το σκορ…

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Γιάννης Βάϊλας με βοηθούς τους Αρχιμήδη Τριανταφυλλίδη και Λάμπρο Διακουμάκο, ενώ παρατηρητής του αγώνα ήταν ο κύριος Νίκος Γεράκης…

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ (Βασίλης Βαλλιάνος): Γιαννούλης, Παπαθέου (58′ Σκουλαρίκης), Καλλυβωκάς, Γκότσης, Προβατάς, Τσιάκας, Μπουτσίνης, Ορφανίδης, Γιαννούλης (67′ Δήμας), Γλυκοφρύδης, Σιδέρης.

ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Παύλος Δαούτης): Κελεμίδης, Μανδύλας, Μιχόπουλος (90′ Σαββατιανός), Ζαχάρογλου, Θεοδοσίου, Θεοδωρακάκης, Κασσαλής (83′ Σαΐντ), Καπέρης (83′ Χαραμής), Νίνος (62′ Μαραγκόπουλος), Παρίσης, Κανταρτζής (83′ Σιάγκας)