8ος Όμιλος

Δεκάρα και πρόκριση για ΠΟΑ

Ευρεία νίκη για την ομάδα του ΠΟΑ στην πρεμιέρα της στο Κύπελλο ΕΠΣΗ. Ο ΠΟΑ επικράτησε το απόγευμα της Τετάρτης στο Μαρτινέγκο με 10-1 του αξιόμαχου και νεοφώτιστου στη διοργάνωση, Τηγανίτη.

Το σκορ άνοιξε ο Καραγκιοζίδης μόλις στο 3ο λεπτό, για να έρθει ο Καμπόσο στο 20′ να κάνει το 2-0. Στο 37′ ο Καρλίτο ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0, ο Φραγκιαδάκης έκανε το 4-0 και λίγο πριν από την ανάπαυλα ο Καμπόσο σκόραρε για το 5-0.
Ο ίδιος παίκτης έκανε χατ τρικ στο δεύτερο ημίχρονο για το 6-0, ενώ ο Στεφανάκης στο 55′ πέτυχε το γκολ της τιμής για τον Τηγανίτη.
Το τελικό 1-10 διαμορφώθηκε με τα τέρματα των Ντιγκίρη, Κενδριστάκη και ακόμα δύο του Καμπόσο.

Η σύνθεση του ΠΟΑ:

ΠΟΑ: Μανουσάκης(46 Ρουμπάκης), Καρβελάς, Κενδριστάκης, Παπαδομιχελάκης, Πολυζάς, Κερμενίδης,Φραγκιαδάκης (46 Ξυλούρης), Καραγκιοζίδης,Πατινιώτης (46 Τιγκίρης), Καρλίτο, Καμπόσο.