Δεν «έκανε  στάση» στη Σταμάτα το Κρυονέρι

Νικηφόρα πέρασε   από τη   γειτονική  Στάματα  η  ομάδα  του   Κρυονερίου συνεχίζοντας να   διεκδικεί  την  πρώτη  θέση  στην  κατηγορία   της καθώς επικράτησε με 3-0.

Ο  αγώνας  άρχισε      νοθρά  και  από τις    δύο  ομάδες  με  την  ομάδα  της   Σταμάτας   να « πατάει»  καλύτερα   στο   γήπεδο   στα  πρώτα  20 λεπτά.

Το  Κρυονέρι    άρχισε   να    αναβάζει  στροφές  και   στο  25΄ο Χρυσικόπουλος   από κοντά  με  προβολή  σε  φάουλ    του Ζερμπίνη  έκανε    το 0-1.

Στο 33΄ ο διαιτητής  Μαργαρίτης   με    αυστηρή   δεύτερη   κίτρινη κάρτα   απέβαλε   τον ποδοσφαιριστή  της  Σταμάτας  Μπόρα  βάζοντας  φωτιά     στις  κερκίδες  απ΄ όπου  άρχισαν   να  ακούγονται πολλά  υβριστικά  συνθήματα.

Κατά  την  διάρκεια   του   αγώνα  έκανε   διακοπές   και   συστάσεις  με  αποτέλεσμα   να  εξαγριώνει  ακόμη περισσότερο   τους  οπαδούς   της  τοπικής  ομάδας.

Στο  δευτερο  ημίχρονο  η  ομάδα    της  Σταμάτας προσπάθησε   να  φέρει   το  παιχνίδι   στα  ίσια ,  αλλά  δεν  τα  κατάφερε.

Καθοριστική  για  την  εξέλιξη  του  παιγνιδιού  ήταν  και  η  είσοδος   του Κεφάλα , από πλευράς Κρυονερίου,αφού  σε    τρία  λεπτά   πέτυχε      δύο   ωραία   γκόλ   και    έδωσε  τέλος   στο  παιγνίδι.Στο 83΄ με  ωραίο  σουτ το 0-2  και  στο  86΄ με  πλασέ   το 0-3.

Η  ομάδα  της  Σταμάτας ΄εχει πολλά  παράπονα  από  τη  διαιτησία   του  κ Μαργαρίτη. κυρίως    για  την  αποβολή   στο 33΄   του Μπόρα, αλλά  και  για  μη  καταλογισμό πέναλτι όταν     το  σκορ  ήταν  ακόμη  0-1.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:   ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ,Δ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΧΟΪΚΑΣ

Δεν  άρεσε   σε  κανένα  από τους  αντιπάλους η   διαιτησία   του  κ Μαργαρίτη που  μάλλον  δεν  «έπαιξε  διπλωματικά»  το  παιγνίδι.

Παρατηρητής : ΣΑΚΑΡΕΛΛΟΣ

Διακριθέντες από  τη  Σταμάτα  οι:Πέππας,Κριεμάδης,Τσατσαράγκος, Καλογήρου

Από  την   Ομάδα   του Κρυονερίου  Οι:Κολώτας, Κεφάλας,Δεσύλλας Σ., Γκλιάτης.

ΣΤΑΜΑΤΑ (Θεολόγης): Μαμάης, Τορλαχίδης, Μουγιολάρι,(46΄Μητρόπουλος), Μπόρας, Κ. Πέππας, Τσατσαράγκος, Σάββας, Καλογήρου, Γκίνι(68’Σμυρναίος) Γεωργαμλής{58΄Μανασίδης) ,Κρυεμάδης.

Πάγκος:Πασχόπουλος, Κρεμμύδας,Παπαγεωργίου, Χατζής.

ΚΡΥΟΝΕΡΙ (Κόκκινος): Ντογκοτάρι, , Σιατραβάνης,Κολώτας, Γκλιάτης, Ζερμπίνης, , Σ. Δεσύλλας,(87΄Μιχαλάκης) Χρυσικόπουλος ( 68΄Κεφάλας),Δημητρίου,Κανταρέλλης,, Παπαντζίμας, , Μαμάκο(85¨Ρίζος,,)

Πάγκος:Γκότζιος,Βλαχάκης,Παλμόγλου, Τσιμπλάκος,