Διαστημικός ο Ηλυσιακός, 8-0 διέλυσε τον Αθηναϊκό

Κάνοντας απίστευτη εμφάνιση ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, ο Ηλυσιακός διέλυσε τον Αθηναϊκό με το απίστευτο 8-0 και έκανε το 4 στα 4 στο πρωτάθλημα.

Με 12 βαθμούς οδηγεί την κούρσα, ενώ ο Αθηναϊκός υπέστη την πρώτη του ήττα και έμεινε στους 5 βαθμούς.

Το σκορ στο πρώτο 10λεπτο ήταν ήδη 3-0, με δύο γκολ του Κασσιανού στο 7′ και στο 9′, ενώ στο 10′ ο Λέκκας έκανε το 3-0. Στο 20′ ο Τσέργας έκανε το 4-0, με τον Κασσιανό στο 45′ να κάνει χατ τρικ και να κάνει το 5-0, ενώ ο Νικολόπουλος στο 45+2′ έκανε το 6-0. Στο 50′ ο Τσέργας πέτυχε το 7-0, ενώ στο 82′ ο Λέκκας με πέναλτι διαμόρφωσε το τελικο 8-0.

Ο Ηλυσιακός είχε δοκάρι στο 48′ σε κεφαλιά του Κούτρα.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ: Μπαλασάκης, Κάρδαρης, Νικολόπουλος (54′ Σινομάτι), Κούτρας (54′ Πάντος), Ρέτζο, Ταχιράι (54′ Τσουρέας), Κασσιανός (60′ Παπαδόπουλος), Τσέργας, Γαλημίτης (54′ Πουλέρι), Λέκκας, Ανχελ.

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Ρούμπας, Μαρίνης (39′ Γκόλιας), Ζάχος, Κατσούλας, Δρόσης, Παππάς (46′ Μπάριου), Ταρσαναλής (32′ Δούκας), Κούτσιας, Βουλτσίδης, Τσοπανάκος (61′ Θανόπουλος) Τραγουστής.