Διεκόπη στο 81′ το Θρασύβουλος- ΑΕ Ζεφυρίου (1-1)

Διακόπηκε στο 81′ λόγω καιρικών συνθηκών το Θρασύβουλος – ΑΕ Ζεφυρίου και ενώ το σκορ ήταν 1-1. Η δυνατή βροχή που ξέσπασε κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης μετέτρεψε σε λίγα λεπτά το γήπεδο της Φυλής σε…”βούρκο” με αποτέλεσμα ο διαιτητής Φίτσας να αποφασίσει την διακοπή του. Πλέον για τη συνέχεια του αγώνα το λόγο έχει η διοίκηση της ΕΠΣΔΑ…

Οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί στο 31′ με τον Θεοδωρή και το Ζεφύρι ισοφάρισε με τον Τσαλερίδη στο 79′. ο Θρασύβουλος  είχε μείνει από το 45′ με δέκα λόγω αποβολής του Μιχαλακάκου, που δέχτηκε δυο κίτρινες σε ένα λεπτό.

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ: Τζωρτζινάκης, Θεοδωρίδης, Θεοδωρής, Σφακιανάκης Κ., Λένας, Μιχαλακάκος, Χαϊντούτης, Καψάλας, Πλατανιάς, Κοντούλης Α., Αγγελιδάκης.

ΑΕ ΖΕΦΥΡΙΟΥ: Δημητρίου, Γκεκάι, Τζάνος(62’ Καμπέρης), Ζέρβας, Τσαλερίδης, Ιακωβίδης, Λούντζης, Καπουράνη, Νησίδης(70’ Ζώης), Σπηλιόπουλος(62’ Ζωγράφος), Χατζηγιάννης(77’ Σοπίδης).