Διονυσάτος: ”Διαδικαστικού χαρακτήρα”

Ο τεχνικός των νησιωτών σε δηλώσεις που παραχώρησε σε τοπικά μέσα μιλάει για το ματς με την Μικρασιατική!

Την Κυριακή ο Αιολικός δίχως να αντιμετωπίσει την παραμικρή δυσκολία πήρε την νίκη απέναντι στην ”καταδικασμένη” Μικρασιατική Χίου με 2-0, και έπιασε κορυφή μετά από πολύ καιρό, εκμεταλλευόμενος παράλληλα το… στραβοπάτημα του Αχαρναϊκού. Από εκεί και πέρα, σε δηλώσεις που παραχώρησε, ο τεχνικός των ”κυανόλευκων”, Θεαγένης Διονυσάτος, αμέσως μετά την λήξη της αναμέτρησης, τόνισε πως αν και η εικόνα της ομάδας του στο πρώτο ημίχρονο δεν ήταν και η καλύτερη δυνατή, στην επανάληψη μετά την επίτευξη του πρώτου τέρματος, όλα κύλησαν ομαλά.:”Ήταν ένα ματς διαδικαστικού χαρακτήρα, αλλά όπως γνωρίζουμε σε τέτοιου είδους παιχνίδια εάν δεν δείξεις την απαιτούμενη σοβαρότητα επέρχεται το άγχος και το έργο σου γίνεται δυσκολότερο. Σε αυτές τις αναμετρήσεις το ”κλειδί” είναι η επίτευξη ενός γρήγορου τέρματος, προκειμένου να ανοιχτεί και η αντίπαλη ομάδα. Στο α’ ημίχρονο δεν ήμασταν τόσο σοβαροί, ωστόσο, στην επανάληψη βελτιώσαμε την απόδοση μας, προηγηθήκαμε στο σκορ και μετά όλα έγιναν πολύ εύκολα για εμάς”.