Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

Διπλό με ανατροπή ο ΓΣ Καισαριανής, 2-1 την Κορωνίδα

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, ο ΓΣ Καισαριανής επικράτησε με 2-1 εκτός έδρας επί της Κορωνίδας και έκανε έτσι ένα ακόμη βήμα προς τον τίτλο και την άνοδο στην Α΄ΕΠΣΑ.

Εφτασε έτσι τους 28 βαθμούς, παραμένει αήττητος και αύξησε τη διαφορά από τους διώκτες του, ενώ η Κορωνίδα έμεινε στους 9 βαθμούς.

Στο 7΄ο Σκέμπι έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους κάνοντας το 1-0, σκορ με το οποίο έληξε το πρώτο ημίχρονο. Στο 47΄ο Λούρμπας έφερε το ματς στα ίσα κάνοντας το 1-1, με τον Αλεξίου στο 70΄να διαμορφώνει το τελικό 1-2.

ΚΟΡΩΝΙΔΑ: Ιωαννίδης, Λυμπερόπουλος, Κορρές, Ψαρρός, Καράμπελας, Παπανίκος (51′ Βαρβαρίγος), Σκέμπι (56′ Πανάρι), Φλέσσας, Παλαιολόγου (80′ Καλογιάννης), Λέντας, Μαντζούφας.

ΓΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ: Καλαμάρας, Πεμάι (46′ Πλακάλι), Κοσμίδης, Αλεξίου, Αϊβάζης, Σούλκο, Τσακλάνος (67′ Χαλιλάι), Γεωργίου (80′ Μαλλίδης), Κατωπόδης (46′ Λεπτάκης), Λούρμπας.