Διπλό στου Ρέντη ο Ερμής Κορυδαλλού

Νίκησε 2-1 την Ένωση Ρέντη

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γιαννακόπουλο η ομάδα του Ερμή , παρ’ όλες τις απουσίες που είχε (Κυριακίδης, Σιδηρόπουλος, Πούλιας), κατάφερε να επιβληθεί της αξιόμαχης ομάδας της Ένωσης Ρέντη με σκορ 2-1. Η Ένωση προηγήθηκε με 1-0 με πέναλτι, στο οποίο υπέπεσε ο Γιαννακόπουλος και εκτέλεσε εύστοχα ο Μιχαηλίδης στο 26 λεπτό.

Στο 34΄ο Γιαννακόπουλος ισοφάρισε μετά από εκτέλεση κόρνερ. Ποιο επιθετικός ο Ερμής έχασε και άλλες ευκαιρίες με τους Ατματζίδη και Παυλάκη να αστοχούν σε σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή και με τον Γιαννακόπουλο μέσα από την μικρή περιοχή στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 2ο ημίχρονο με την έναρξη η πίεση του Ερμή έφερε αποτέλεσμα, όπου πάλι με τον Γιαννακόπουλο στο 48 μετά από φάση διαρκείας έσπρωξε την μπάλα στα δίκτυα του Συρίγου γράφοντας το τελικό 2-1.

Κανένα πρόβλημα για τον διαιτητή Ορφανό και τους βοηθούς του Κουτσουμπού και Κάρφη.

Ένωση: Συρίγος, Μπάκας(81 Lianaj), Λυμπερόπουλος, Θεοχαράκης, El Nahhas, Κουτούζος, Τσιαχρήστος(46 Καγίας),

Ζεφτερίδης(64 Δαβιτίδης), Μιχαηλίδης, Πετρόχειλος, Φακίνος

Ερμής: Κώτσιας, Γκουμαλάτσος, Παυλάκης, Κυρίτσης, Γρηγοριάδης, Σταυρου, Ατματζίδης, Γιαννακόπουλος,

Τσατσαρωνάκης(88 Σερμπέζης), Παπανδρέου(75 Τσανάκας), Ψωΐνος(58 Σατάλογλου).