Διπλό σωτηρίας για τη Δόξα Βύρωνος

Μεγάλη νίκη πανηγύρισε η Δόξα Βύρωνος στην έδρα του Παλαιού Φαλήρου επικρατώντας με 1-0.

“Χρυσός” σκόρερ για την “κυανή θεα” ήταν ο Πιτσινός που με δικό του τέρμα στο 12′ η Δόξα πήρε ένα σπουδαίο τρίποντο που τη φέρνει στους 27 βαθμούς και έναν βαθμό πάνω από την επικίνδυνη ζώνη.

Στο α’ μέρος η Δόξα Βύρωνος ήταν ανώτερη αφού με το γκολ που πέτυχε πήρε ψυχολογία, με το Φάληρο να φτάνει κοντά στο 1-1 όμως η προσπάθεια του Ντόνε στο 40′ κατέληξε στο δοκάρι,

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι βελτιώθηκαν, έχασαν ευκαιρίες όμως η Δόξα απέδρασε με το διπλό από το Φάληρο έχοντας στην επανάληψη δοκάρι στο 72 με τον Μουσάι.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Γιάννης Γαζής) Ηρακλής, Γιαννακούρος, Τοπάλι (46′ Μάλλης), Κοθράς, Λεκαράκος (46′ Χατζής), Αχμέτ, Βλάμης (84′ Λογοθέτης), Ταχιράι, Φωτιάδης (46′ Καρδαράς Ν.), Ντόνε, Κωνσταντινίδης.

ΔΟΞΑ () Τσιώσης, Ρεγγινίδης (84′ Πανδής), Μανάρας, Βουρλούμης, Τασιουλής, Συρίγος, Πιτσινός (89′ Θεοδωρόπουλος), Λιόκαυτος (59′ Μουσάι), Οντβόγκ, Δόσης Κοτόφ.