Α΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Δύσκολη “απόδραση” για τον Ασπρόπυργο, 1-0 τη ψυχωμένη Ζωφριά

Δια πυρός και σιδήρου ο εκ των πρωτοπόρων Ασπρόπυργος κατάφερε να πάρει αγχωτική νίκη και να φύγει με το διπλό από το γήπεδο του Καματερού, επικρατώντας με 1-0 της ψυχωμένης Ζωφριάς. Έτσι η ομάδα του Κυριάκου Μίχα διατήρησε το απόλυτο κάνοντας το  4 στα 4.

Μετά από ένα “στείρο” πρώτο ημίχρονο, ο Ασπρόπυργος βρήκε το γκολ που έκρινε τη συνάντηση στην επανάληψη, με τον καθοριστικό φέτος Νέρες να έρχεται μετά την ανάπαυλα από τον πάγκο και να σκοράρει το πολυπόθητο τέρμα στο 55′.

Οι φιλοξενούμενοι στο 74′ έχασαν και πέναλτι με τον Μακρίδη, που απέκρουσε ο Πλατανιάς Ι..

Διαιτήτευσε ο Φαρμάκης.

ΖΩΦΡΙΑ: Πλατανιάς Ι., Σιδηρόπουλος(58′ Σαρηγιαννόπουλος), Νιτσόγλου, Νίκα, Μουστάκας, Ρεφενδάριος, Αραπογιάννης(66′ Γεγές), Κάτρης(66′ Μουστάκας), Νικολάου, Πλατανιάς Γ., Μπότρας(73′ Μαρμούτας).

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ: Μίχος, Τσαγιάννης, Δημακάκος, Βουρνάζος, Τύρπος, Μπανούσης(23′  λ.τρ. Τσεβάς), Τσιρικλός(46′ Νέρες), Σερέπας(85′ Τσάτσος), Κοντούλης, Μακρίδης, Ηλιόπουλος.

* Η διοίκηση της Ζωφριας εύχεται ταχεία ανάρρωση στον ποδοσφαιριστή του Ασπροπύργου Μπανούση, για τον τραυματισμό του κατά τη διάρκεια του αγώνα.