Ε.Π.Σ.Α

Εθνικός Αστέρας-Άγιος Θωμάς 4-3

Με χατ τρικ που πέτυχε ο νεοαποκτηθείς Πάνος Μπαμπάτσικος, ο Εθνικός Αστέρας νίκησε στην παράταση τον Άγιο Θωμά με 4-3. Το 90λεπτο βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 1-1. Στο 64’ ο Χάβος έκανε το 0-1, όμως στο 80’ ο Χάβος ισοφάρισε σε 1-1. Το σκορ αυτό δεν άλλαξε στην κανονική διάρκεια και οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση. «Χρυσή» αλλαγή για το συγκρότημα του Θανάση Γάκη αποδείχτηκε ο νεοαποκτηθείς Πάνος Μπαμπάτσιος που πέτυχε τρία γκολ στο 93’, 102’ και 104’. Για τον Άγιο Θωμά τα γκολ πέτυχαν οι Χάβος (112’) και Τσιγαρίδας (118’).

Καλή η διαιτησία των Δημητρακόπουλου, Ζήση και Κλουκιώτη.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Γαρδίκης, Πατσιαλός, Τσαλικίδης (46’ Ντατσιωνάκης), Χονδρογιάννης, Κρυπιντίρης, Βουτυράς (60’ Μπαμπάτσικος), Δ. Αδαμάκης, Κάντας (75’ Δημητριάδης), Στρατικόπουλος, Επιτροπάκης (106’ Παναγόπουλος), Βάννας.

ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ: Καυκιάς Κουζέλης (60’ Λεονταρίδης), Τσοφύλας (46’ Φασίτσας), Φλώρος, Χαντζής, Ζαρκαδούλας, Χαρατσάρης (95’ Τετώρος), Τσιγαρίδας (80’ Καββαδίας), Χάβος, Ρίζος, Αλικάι.