Ειρήνη 2005-ΑΟ Χαλκηδόνα 2-3

Η πολύ καλή απόδοση του α’ μέρους έφερε τη νίκη στην Χαλκηδόνα που επικράτησε με 3-2 της Ειρήνης 2005 και παρέμεινε τελικά στην Α’ Κατηγορία .

Οι νικητές προηγήθηκαν 3-0 στο α’ ημίχρονο με τέρματα των Μαρούλη 4’, Λέζο 9’, Κούβαρη 32’.

Αυτό που κατάφερε η Ειρήνη 2005 στην επανάληψη ήταν να μειώσει σε 2-3 με τους Τζανιδάκη 46’ και Μπαριάμογλου 70’ με πέναλτι.

Ο τελευταίος κρέμασε χθες τα ποδοσφαιρικά του παπούτσια μετά από σπουδαία μακρόχρονη καριέρα , γνωρίζοντας την αποθέωση ενώ πριν από τον αγώνα ο πρόεδρος της Ειρήνης 2005 Κώστας Πρέκας του απένειμε τιμητική πλακέτα

Καλός ο διαιτητής Κουβέλης

ΕΙΡΗΝΗ 2005 :Μπαλλής( 46’ λ.τρ. Αλεξάκης ) Κουκουνάκης, Δερμετζόγλου, Σιέκας Μπροντζάκης, Λαζάκης, Τζανιδάκης, Χρούσης, Βαμβακίδης , Μπαριάμογλου( 73’ Καμαράδος Ε.) Σινάνι( 54’ Καλαϊτζόγλου) .

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ: Πνευματικός, Παπαδάκης( 46’ Δίκης) Λαουτάρης, Λοκόσι, Λαπατάς( 48’ Ζαρκαδούλας) Μαρούλης, Δερβίσης, Κούσιας Κούβαρης( 35’ λ.τρ Κωσνατντινίδης) , Λέζο, Χάιδος.