Εμειναν στο 0-0 Απόλλων Σμύρνης και Αρης Πετρούπολης

Λευκή ισοπαλία (0-0) ανάμεσα σε Απόλλων Σμύρνης και Άρη Πετρούπολης για την 23η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής.

Το πρώτο ημίχρονο ήτανε ισορροπημένο χωρίς πολλές ευκαιρίες. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Απόλλωνας ανέβασε ρυθμό και πήρε περισσότερες πρωτοβουλίες. Μεγαλύτερη ευκαιρία όταν στο 53ο λεπτό ο Πιαστόπουλος έδωσε έξυπνη κάθετη πάσα στον Παπαχρονόπολου από εκτέλεση φάουλ, ο τελευταίος σούταρε και ο Σταθάκης απόκρουσε σε κόρνερ.

Επόμενη μεγάλη ευκαιρία ήρθε στο 81ο λεπτό όταν ο Πιαστόπουλος έκανε μια σέντρα από τα δεξιά ο Λιάκος πήρε την κεφαλιά και ο Σταθάκης απόκρουσε θεαματικά σε κόρνερ.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Ντόη αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα για αψιμαχία με τον Καραγκούνη.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Ρόναλντ Γκόμεζ): Καλούδης, Πριόνας, Τασιούλης, Λιάκος, Ρόδης, Πατίλας(Βλασσόπουλος 40′), Πιαστόπουλος, Σάλλα, Χαϊκάλης(Καραγκούνης 60′), Παπαχρονόπουλος(Σπαρτιάτης 69′), Πίκουλης(Τσούμπας 46′)

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κώστας Βελιτζέλος): Σταθάκης, Τσουβαλτσίδης, Κορώνης(Τσερκώνης 46′), Καρδάμης(Φαρμάκης 65′), Μενάι(Σκεντεράι 35′), Γκότοβος, Ντόη, Τσίτσαρης(Θεωδορακόπουλος 74′), Κρητικός(Αμπάνκουα 74′), Τσιλιγκίρης, Βλαχομήτρος.

Πηγή: Elafrataxiarxia