Εμειναν στο 1-1 Αγία Παρασκευή και Αλμυρός

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 “ήρθαν” οι Αγία Παρασκευή και Αλμυρός Γαζίου, στην αναμέτρηση για την 11η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.
Οι γηπεδούχοι ήταν πιο απειλητικοί στο α’ ημίχρονο με αιχμή του δόρατος τον Καραγιάννη, αλλά οι φιλοξενούμενοι είχαν την καλύτερη ευκαιρία (δοκάρι του Χαντί με απευθείας εκτέλεση φάουλ στην εκπνοή).

Ο Αλμυρός πήρε το προβάδισμα στο 50′ με εν κινήσει σουτ του Πιερτζιακόμι, έπειτα από σέντρα του Πατινιώτη.

Τελικά, η Αγία Παρασκευή έσωσε την παρτίδα με δυνατό σουτ του Καραγιάννη στο 80ό λεπτό.

Να σημειωθεί ότι η αναμέτρηση διεξήχθη στο γήπεδο των οδών Νότου και Αιγαίου Πελάγους, το οποίο άνοιξε ξανά έπειτα από την επανασπορά στον αγωνιστικό χώρο.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Αραμπατζής, Κόλλιας, Αυλωνίτης, Κοντοές, Κόρτσταμ, Στυλιανόπουλος (88′ Κουτσουπιάς), Καραγιάννης (88′ Λαμπρίδης), Κατίδης, Δημητρίου (75′ Μυτάκης), Δακτυλίδης, Μπάκος (65′ Μούζος).

ΑΛΜΥΡΟΣ: Χανιωτάκης, Καργιωτάκης, Κοντογιάννης (86′ Τουργαΐδης), Βουιδάσκης (46′ Κοιλιάρας), Πιερτζιακόμι, Καστελλιανάκης (69′ Βακράκος), Χαντί (90′ Πακιουφάκης), Γιαλούσης, Πατινιώτης, Ρέγιες (46′ Κουτάντος).

ΠΗΓΗ: Liganews