Γ Εθνική

Εμειναν στο 1-1 Αγία Παρασκευή και Πόρος

Ισόπαλο με 1-1 έληξε το παιχνίδι της Αγίας Παρασκευής με τον Πόρο, με τις δύο ομάδες να παραμένουν σε δύσκολη θέση.

Οι γηπεδούχοι έχουν πλέον 17 βαθμούς, και ο Πόρος 14.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ (0-1) με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα (60′). Ο Παπαδομιχελάκης σέντραρε από αριστερά και ο Μέμμος με πλασέ στο δεύτερο δοκάρι “κρέμασε” τον Αραμπατζή (έσκασε η μπάλα στο έδαφος και πήρε ύψος).

Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε οκτώ λεπτά αργότερα (68′). Ο Κατσέρης σέντραρε από δεξιά και ο αμαρκάριστος Κραψίτης με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Η Ηρακλειώτικη ομάδα είχε δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο. Στο 32ο λεπτό η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λεονάρντο Σένκα έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Αραμπατζή.

Αγία Παρασκευή (Πάρης Κωνσταντακόπουλος): Αραμπατζής, Κόλιας, Ριτσωτάκης, Χατζίου, Μπότος, Δακτυλίδης, Γιανόπουλος, Κοντοές, Κατσερής (82′ Κωτσάκης), Μπουτσικάρης, Κραψίτης.

Πόρος (Γιάννης Χατζησεβαστός): Ζαφείρης, Μπάμπης, Καλαϊτζάκης (75′ Σημαιάκης), Παπαδομιχελάκης, Αυγουστάκης, Κουτάντος, Φρρόκου (46′ Μέμμος), Γροσδάνης (75′ Αγριμάκης), Καστελλιανάκης, Σένκα, Πύλιος.

Πηγή: athlitiko