Εμειναν στο 1-1 Επισκοπή και Χαϊδάρι

Χωρίς νικητή με σκορ 1-1 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση Επισκοπή-Χαϊδάρι, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.
Το α’ ημίχρονο δεν είχε συγκινήσεις μέχρι το 45′, όταν ξαφνικά απέκτησε ενδιαφέρον.

Σε εκείνο το λεπτό ο Ματέα έπιασε ένα σουτ που απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ ο Ψαρράς και αμέσως μετά ο Μουκίδης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους με κεφαλιά.

Το Χαϊδάρι απείλησε με δεύτερο γκολ στο 51′, όταν το σουτ του Μπουτσικάρη από τη μικρή περιοχή πέρασε άουτ.

Η Επισκοπή έβγαλε αντίδραση στο 55′ με φάουλ του Σουρνάκη που πέρασε λίγο άουτ.

Δέκα λεπτά αργότερα ήρθε η ισοφάριση, όταν από λάθος του Μπελέρη, ο Κάμερον πλάσαρε, ο Ανδριόλας απέκρουσε και στην επαναφορά ο Σουρνάκης βρήκε δίχτυα προ κενής εστίας.

Αμφότερες οι ομάδες πάλεψαν για το νικητήριο γκολ, είχαν τις στιγμές τους, αλλά το 1-1 παρέμεινε ως το τέλος, δεδομένου ότι στο 90′ ο Γκρέμπι σούταρε και έστειλε την μπάλα ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ: Ψαρράς, Χάιδος, Τραϊτοράκης (62′ Μέτα), Μίχος, Μεργέμογλου, Κοναγκάγια (77′ Λέκκας), Σουρνάκης, Δημητρακούδης, Πάτας, Κεφαλάς, Σάουλ.

ΧΑΪΔΑΡΙ: Ανδριόλας, Αννιτσάκης, Ρόπας, Ζιζήλας, Μπελέρης, Τσιούλος, Ματέα (82′ Τσεμπερλίδης), Μουκίδης, Ερρίκος (68′ Γκρέμπι), Μπουτσικάρης (90+2′ Πολίτης), Αργυρίου.

ΠΗΓΗ: Liganews