Εμμανουηλίδης: “Με τέτοιες εμφανίσεις είμαι σίγουρος ότι θα πετύχουμε το στόχο μας”

Ανάμεικτα συναισθήματα άφησε στον προπονητή του Κένταυρου Βριλησσίων Άγγελος Εμμανουηλίδης, μετά την ισοπαλία με τον Θρίαμβο Χαϊδαρίου.

Αναλυτικά, το κείμενο

Κάναμε ενα πολυ καλό παιχνιδι με το Θρίαμβο. Μπήκαμε απο την αρχή δυνατά και πολύ συγκεντρωμένοι. Προηγηθήκαμε με τον Κωνστανακη στο πρώτο ημίχρονο και το πλάνο του παιχνιδιού βάδιζε πολυ καλά. Συγκεντρωμένοι στη άμυνα και καλή κυκλοφορία μπάλας. Ο θρίαμβος απειλούσε μόνο με μεγάλες μπαλιές και στημένες φάσεις. Στο δεύτερο ημίχρονο παίξαμε καλά, στο 89’ είχαμε πολυ μεγάλη ευκαιρία με το Νικολαιδη να μην μπορει να σκοράρει σε τετ α τετ και να κάνουμε το 2-0. δεν απειληθήκαμε καθολου μέχρι τη φάση στο 91 που δυστηχως σε μια άτυχη στιγμή δεχτήκαμε το γκόλ. Ειμαι πολυ ευχαριστημένος απο την εμφάνιση της ομάδας, την απόδοση και το πάθος των παικτών και ειμαι βέβαιος πως αν στα 5 εναπομείναντα παιχνιδια έχουμε τέτοιες εμφανίσεις θα πετύχουμε τον μεγάλο στόχο της σωτηρίας της ομάδος