Ε.Π.Σ.Π.

“Εξάσφαιρος” Καραβάς με το καλημέρα… χατ τρικ ο Ζότο

Επιβλητικός ο ΑΟ Καραβά επικράτησε ευκολά του ΑΟ Νέοι Αστέρια Δραπετσώνας  στο Γήπεδο Γιάννης Βάζος με 6-0.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν από τα αποδυτήρια…όταν στο 2′ ο  δαιμόνιος Ζότο με πλασέ σημείωσε το (0-1), στο 6′ ο Παυλίδης από κοντά έκανε το (0-2) και δύο λεπτά αργότερα πάλι ο Ζότο ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο (0-3). Στο 43′ ο Ζότο σκόραρε εκ νέου για το 0-4, λίγα λεπτά πριν ο Μουσάϊ σημάδεψε το δοκάρι της εστίας Λάτσινου.

Στο δεύτερο μέρος οι ποδοσφαιριστές του Μαργαρίτη Χατζηαλέξη μπήκαν με την ίδια όρεξη στο ματς και  σκόραραν με τον Ρούπι στο 61′ με σουτ (0-5), και το τελικό (0-6) σημείωσε στο 85′ ο Αναγνώστου. Νέο δοκάρι για τον Καραβά είχε ο Παυλίδης στο 82′.

Η ομάδα του Παύλου Πλαφαδέλη προσπάθησε αλλά η ανωτερότητα των νικητών ήταν φανερή.

Διαιτητής  ήταν ο Κάζας

ΑΟ Νέοι Αστέρια Δραπετσώνας : Λάτσινος, Καραμπετιάν, Κέβιν (46′ Παπαγεωργίου), Φίτσο, Καρπούζης, Καραμάνης (77′ Τσιπουλάκος), Κυριακάκης Χ., Κτενάς, Σιώπης, Τσελεπής A. (77′ Δούφας), Τσελεπής Σ. (46′ Χαζάλ)

ΑΟ Aαραβάς : Παπαδόπουλος, Γκούμας, Τσίνα (61′ Παπαγγέλης), Σιδηρόπουλος (46′ Φαναρτζής), Τηλιγάδας, Ζαμπέτης (46′ Παπανικολάου), Αναγνώστου, Παυλίδης, Αγγελόπουλος (67′ Μουλάς), Μουσάϊ, Ζότο (46′ Ρούπι)