3ος Όμιλος

Επέστρεψε στις νίκες ο Παναρκαδικός

Μετά από μια αγωνιστική και την ήττα που γνώρισε την Καλαμάτα, ο Παναρκαδικός επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα αφού επικράτησε του αξιόμαχου Λουτρακίου με 1-0. Με τη νίκη αυτή, οι «πράσινοι» παρέμειναν στην 3η  με 17 μάτς έχοντας σε 9 παιχνίδι απολογισμό 5 νίκες, 2 ισοπαλίες και 2 ήττες. Από την άλλη, ο ΑΟΛ που πάλεψε το ματς έχοντας ευκαιρίες για να σκοράρει, έμεινε στη 8η θέση με 13 βαθμούς.

Το ματς ξεκίνησε αρκετά καλά και για  τους γηπεδούχους οι οποίοι βρήκαν δίχτυα στο 13’ με τον Τσόφλιο όμως το τέρμα ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Στα επόμενα λεπτά, οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν στροφές όμως δεν κατάφεραν να προηγηθούν, κάτι που έπραξε ο Παναρκαδικός στο 59’ με τον Τσόφλιο να εξιλεώνεται για το χαμένο πέναλτι της περασμένης εβδομάδας και να χαρίζει τη νίκη στην ομάδα του. Στα τελευταία λεπτά, οι φιλοξενούμενοι πίεσαν όμως το 1-0 έμεινε μέχρι τέλους

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Γ. Αντωνόπουλος): Ψυχογιός, Γογωνάς, Μπούτας, Καστριτσέας, Χατζόπουλος, Σταθουλόπουλος (68’Κυριακόπουλος), Σαλαπάτας (46′ Μηλιώτης), Δήμος (72′ Αρώνης), Τσόφλιος, Καδάς, Κώτσιρας

ΠΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ (Ν. Μεσολόγγης): Διαμαντής, Νικολάου, Παπαναστασίου, Σιώκος, Μαυρέλης, Τσώκος (81΄’ Κολοβάκης), Παπουτσής, Μάγγος, Κωβαίος, Ζερβός (74′ Χατζζηστάμου), Αποστολάκης