Επέστρεψε στις νίκες ο ΠΑΟ Ρουφ, 1-0 την Αθηναΐδα

Σημαντική νίκη πέτυχε ο ΠΑΟ Ρουφ, που επικράτησε επί της Αθηναΐδας με 1-0 και επέστρεψε στα τρίποντα.

Εφτασε λετσι τους 20 βαθμούς, με τους φιλοξενούμενους να μένουν στους 9.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά και απείλησαν με σουτ του Στατήρη στο 7′. Η Αούστρια υπήρξε καλύτερη καθ’ όλη τη διάρκεια του πρώτου μέρους και προηγήθηκε στο 45ο λεπτό με διαγώνιο σουτ του Στατήρη μετά από γύρισμα του Αναστασίου. Έτσι, πήγε στα αποδυτήρια ευρισκόμενη μπροστά στο σκορ με 1-0.

Το Ρουφ είχε και την πρώτη τελική του δεύτερου ημιχρόνου με τον Γεωργίου στο 61′ με τον Μεΐμαρόγλου να αντιδράει σωστά και να αποκρούει την μπάλα. Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στην ισοφάριση με κεφαλιά του Δρόση στο 87ο λεπτό. Το 1-0 έμεινε ως το τέλος.

ΠΑΟ ΡΟΥΦ (Στάθης Πανακούλιας): Κουνάδης, Ηρακλής, Βουρνάζος, Γεωργόπουλος (85′ Καλτσάς), Μπόκος, Φέγγης, Παλάτσιος, Στατήρης (85′ Κουράφαλος), Κουσουρίδης (60′ Τσουκαλάς), Αναστασίου, Γεωργίου (74′ Σταμάτης).

Αθηναΐδα (Δημήτρης Κωνσταντόπουλος): Μεϊμαρόγλου, Βασιλειάδης, Κόντης, Δρόσης, Κουτράκης (83′ Λούλο), Βάρρας, Δούκας (58′ Ζέρτσιο), Κυριφίδης (70′ Θεοδοσίου), Ποντίκης, Βαγγελής (70′ Κανδαλέπας), Φραντζέσκος.