6ος Όμιλος

Ερμής Ζωνιανών – Ηλυσιακός 1-1

Τη νίκη μέσα από τα χέρια του έχασε ο Ερμής Ζωνιανών αφού αναδείχθηκε ισόπαλος με τον Ηλυσιακό με σκορ 1-1. Πάντως, οι φιλοξενούμενοι έχουν παράπονα από τη διαιτησία θεωρώντας λανθασμένη την απόφαση του Ζαχαριουδάκη να καταλογήσει πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων στο 78′. Στο α’ μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο γήπεδο και έφτασαν κοντά στο γκολ στο 20′ όμως το πέναλτι του Κάμπα κατέληξε άουτ. Στην επανάληψη το συγκρότημα του Μανώλη Σουτζή ανέβηκε στην επανάληψη ωστόσο έμεινε με δέκα παίκτες στο γήπεδο λόγω αποβολής του Ευαγγέλου στο 68′. Παρ’ όλα αυτά οι πράσινοι άνοιξαν το σκορ στο 78′ χάρις σε πέναλτι του Βαρούχα. Οι κιτρινόμαυροι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη αφού στο 94′ έσωσαν την παρτίδα με τον Κάμπα

Διαιτητές: Ζαχαριουδάκης, Δασκαλάκης-Γαρεφαλάκης (Ηρακλείου)

ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ (Μανώλης Σουτζής): Βλάχος, Κανδυλάκης, Κοζωρόνης (61′ Βαρούχας), Κάββαλος, Σταυραράκης, Πρινιανάκης (46′ Γκούγκα), Γκουτσέλης, Αριστεινίδης, Ευαγγέλου, Κοζανίδης (74′ Ρουμπάκης), Πλουσής

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Δημήτρης Παπασπύρου): Νικολάου, Μητσόπουλος (80′ Κολοβός), Ιωαννίδης, Σίσκος, Καραπιπέρης, Αμανατίδης, Τζώρτζης, Φλέγγας (87′ Μίχας), Στρατάκης, Μασούρας (66′ Κωνσταντίνου), Κάμπας