Ερμής Κορυδαλλού- Παννεαπολικός 4-1

Με επίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο ο Ερμής Κορυδαλλού έκαμωψε με 4-1 τον φιλότιμο Παννεαπολικό και πέτυχε την τρίτη συνεχόμενη νίκη του.

Μετά από ένα «στείρο» πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Βασίλη Σταύρου κατάφερε να διασπάσει την άμυνα των φιλοξενούμενων με δυο γκολ του Αντωνίου(54’, 61’). Οι γηπεδούχοι σημείωσαν στη συνέχεια ακόμη δύο τέρματα με τους  Σάμιος(77’) και Πέτσι(88’ πέναλτι),  για να πετύχει ο Παννεαπολικός το γκολ της τιμής με τον Χατζηλία(89’).

Καλός ο διαιτητής Ορφανός.

ΕΡΜΗΣ: Ασημέλης, Σιδηρόπουλος, Μανωλιάς, Λαζάκης, Γεωργιάδης, Σταθινάκης,  Αυγέρης, Μαυριμμάτης(46’ Αντωνίου), Σάμιος(78’ Κίτσιος), Λεβέντης(79’ Πέτσι), Μαυράκης(46’ Τζανιδάκης).

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ: Οικονόμου, Παπαχαρίσης(79’ Λίτσο), Ιμβριώτης(70’ Κωνσταντινίδης, Παυλόπουλος, Τσιριγώτης, Ζίου(76’ Πανταζόγλου), Μπεκάκος, Χατζηλίας, Σαριανίδης, Μπρέγκου(60’ Γκούμας).