Ευχαριστίες στη διαιτησία από τον ΑΟΤ Αλίμου

Με ανακοίνωση που εξέδωσε ο ΑΟΤ Αλίμου εξέφρασε τα συγχαρητήρια του στη διαιτητική τριάδα των Γκάμαρη, Αραβίδη και Κασιμάτης κάνοντας λόγο για άψογη και δίκαιη συμπεριφορά στον αγώνα με την Δόξα Βύρωνος. Αναλυτικά, το κείμενο Η Διοίκηση του Α.Ο.Τ. ΑΛΙΜΟΥ αισθάνεται για άλλη μια φορά την ανάγκη αλλά και την υποχρέωση να συγχαρεί την διαιτητική ομάδα των Κυρίων Κυρίων ΓΚΑΜΑΡΗ,ΑΡΑΒΙΔΗ, ΚΑΣΙΜΑΤΗ για την πραγματικά – άψογη και δίκαιη διεύθυνση ενός πολύ δύσκολου αγώνα ντέρμπυ την περασμένη Κυριακή ανάμεσα στην ομάδα του Α.Ο.Τ. ΑΛΙΜΟΥ και εκείνης της Δόξας Βύρωνα στο γήπεδο των Τραχώνων. Θα θέλαμε να σταθούμε ιδιαίτερα σε μια συγκεκριμένη φάση στο πρώτο λεπτό του 2ου ημιχρόνου και ενώ η ομάδα μας προηγείτο με 1-0, γίνεται μια φάση δύσκολη όπου κάλλιστα θα μπορούσε να διαφύγει της προσοχής του πρώτου διαιτητή – μια αμφισβητούμενη φάση πέναλτι – για την οποία όμως πήρε πάνω του την ευθύνη ο 2ος επόπτης κος Κασιμάτης και υπέδειξε στον 1ο διαιτητή το πέναλτι, παρά τις διαμαρτυρίες των παικτών και φιλάθλων μας. Και όμως! Οι διαιτητές είχαν δίκιο και ορθότατα καταλόγισαν πέναλτι. Δεν υπέκυψαν στις πιέσεις των παικτών μας που θεωρούσαν ότι είχαν δίκιο, και σίγουροι για την απόφαση τους καταλόγισαν το πέναλτι που διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα. Τέτοιες στιβαρές, δίκαιες και προσεκτικές διαιτησίες έχουμε ανάγκη στο ελληνικό ποδόσφαιρο. Γιατί μόνο τότε ο φίλαθλος κόσμος θα πειστεί ότι και τα όποια λάθη γίνονται από τους κυρίους διαιτητές εμπίπτουν στην σφαίρα του ανθρωπίνου λάθους από τη οποία «ουδείς θνητός» στην ζωή και στην εργασία του μπορεί ποτέ να ξεφύγει! Και πάλι συγχαρητήρια όχι μόνο για την συγκεκριμένη φάση αλλά και για όλη την παρουσία τους στον εν λόγω αγώνα στους άξιους αυτούς διαιτητές.