Εύκολα η Χαλκίδα τον Ευβοϊκό

Νίκησε 2-0

Πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ο ΑΟ Χαλκίδας πήρε τη νίκη κόντρα στον Ευβοϊκό Αγίου Νικολάου με 2-0. Το αυτογκόλ του Αυλωνίτη στο 4′ έδωσε από νωρίς το προβάδισμα στους «νερατζούρι». Στην επανάληψη, ο ρυθμός έπεσε, ωστόσο στο 89′ ο Τσούτης από πλευράς φιλοξενούμενων αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη. Στο 4′ των καθυστερήσεων ο Μπλατσέρης έγραψε το τελικό 2-0.

Διαιτητής ήταν ο Ντάουλας (Αθηνών)

ΑΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Μιχάλης Κασάπης): Σαλεμής, Πέτσης, Τσατσαρώνης, Παπακωνσταντίνου, Καφαντάρης, Ευσταθίου, Ζαφειρόπουλος (82′ Μπλατσέρης), Τσετιροκλής, Θωμάς (58′ Φελέκης), Γκιόκας (65′ Τσουπεής), Νικολάου

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ: Γιουργούσης, Χαλιώτης Κ. (46′ Λύκος), Τσούτης, Αυλωνίτης, Ρωμανός, Πατίλας, Κολιόπουλος Β., Κούτρας, Χαλιώτης Ε., Ταυλαρίδης (46′ Μήτρου), Ντάνος (54′ Τριανταφύλλου)

Επιμέλεια: Κυριάκος Παντζαρίδης