Εύκολα ο ΓΣ Αργυρούπολης 3-0 τα Βριλήσσια

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερες δυσκολίες ο ΓΣ Αργυρούπολης νίκησε τα Βριλήσσια με 3-0.

Εφτασε έτσι τους 10 βαθμούς, ενώ τα Βριλήσσια υπέστησαν την πέμπτη ήττα τους σε ισάριθμα ματς.

Οι γηπεδούχοι καθάρισαν το ματς από πολύ νωρίς αφού στο 7′ ο Γαβαλάς άνοιξε το σκορ κάνοντας το 1-0, ενώ στο 8′ ο Γκρεβτσίδης πήρε το ριμπάουντ μετά από δικό του σουτ στο δοκάρι και έκανε το 2-0. Το τελικό 3-0 έκανε και πάλι ο Γκρεβτσίδης στο 80′.

Πιο συγκεκριμένα, στο 7′, ο Γαβαλάς, με σουτ εντός περιοχής έκανε το 1-0. Ένα λεπτό μετά, ο Γκρεβτσίδης είδε το σουτ του να καταλήγει στο δοκάρι, στην επαναφορά όμως, ο ίδιος πάικτης έκανε το 2-0. Δέκα λεπτά πριν τη λήξη της κανονικής διάρκειας, ο Γκρεβτσίδης πέτυχε ακόμη ένα τέρμα, αυτήν τη φορά με πλασέ. Με αυτόν τον τρόπο, οι γηπεδούχοι πέτυχαν την τρίτη νίκη τους και πλέον βρίσκονται έκτοι με 10 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι δεν έχουν συγκεντρώσει ακόμη κάποιον βαθμό, αντίστοιχα.

Διαιτητές: Παναγιωτάρας, Δέτση, Κατελανάκης.

ΓΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ: Ευαγγέλου, Κωστάκης (83’ Λεβιδιώτης), Γοργάκης, Βλάχας (83’ Ξάνθης), Γαβαλάς (65’ Γιαννίκος), Γεωργάκας, Λεβέντης, Κυριακόπουλος (53’ Αγγελόπουλος), Γκρεβτσίδης (83’ Τσιλεπής), Κοκκινέλης, Δρακοντίδης

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ: Τζεβελέκης, Αραμπατζής, Γκιονάι, Τσιούμας Μ. (59’ Γκρέκος), Τσιτοφώτος (79’ Μπάσιος), Μπακέας, Κουρής (46’ Κόκκινος), Σαχινίδης (46’ Δημητρέλος), Τσιούμας Σ. (63’ Λιόλιος), Μακρής, Κατσιμίχας